Město Nejdek
Město Nejdek
Město Nejdek
Nejdek

Evropský den proti vloupání

Léto je již v plném proudu a před námi jsou letní prázdniny. Čas odpočinku a dovolených, na který se těší každý z nás. V tomto období odjíždíme pryč ze svých domovů na několik dní.

A proto by policie ČR chtěla v rámci Evropského dne proti vloupání, který je v povědomí již čtvrtým rokem připomenout pár informací a rad k zabezpečení našeho obydlí.

Na webu Policie.cz je již vydaný článek.

V letošním roce opětovně připomínáme pár základních pravidel, které je třeba mít na paměti kdykoliv odcházíte nebo odjíždíte z domova.

1. Neupozorňujte nikdy na svou nepřítomnost na sociálních sítích a nechlubte se ve svém okolí odjezdem z domova.
2. Chraňte své cennosti a pocit osobního bezpečí. Nenechte si vloupáním pachatele narušit integritu vašeho domova a soukromí.
3. Nastavte si kontrolu nad svým domovem se sousedy, kteří vám na něj dohlídnou, pravidelně vybírají poštovní schránku a zalévají květiny.
4. Zabezpečení a dohled velmi pomáhají. Ale nejdůležitější jsou opatření, která vás nic nestojí. Nezapomínejte uzamknout všechny vstupy, zavírejte okna, klíče nenechávejte volně dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.
5. Pokud po návratu domů zjistíte, že se k Vám někdo vloupal, nikdy nevstupujte sami dovnitř. Pachatel může být ještě na místě a Vy můžete znehodnotit případné stopy. Neprodleně proto volejte linku tísňového volání 158.

Další informace k zabezpečení svých objektů jsou pro všechny zájemce dostupné v mobilní aplikaci „Zabezpečte se“, která je zdarma ke stažení, nebo na webových stránkách projektu.

K projektu jsou dva letáky s preventivními informacemi:

Ať se z vysněné dovolené nestane noční můra

dovolenádovolená 2


 

 

 

 

 

 

Ujistěte se, že to bude pouze šéfkuchař, kdo Vás ten večer překvapí

sefkucharsefkuchar2

Přílohy

Zabezpečte se leták 2.pdf

Zabezpečte se leták 2.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,64 MB

Leták zabezpečte se 1.pdf

Leták zabezpečte se 1.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,11 MB
Datum vložení: 28. 6. 2022 12:23
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2022 13:53
Autor: Michaela Fourová

Aktuálně

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Kalendář akcí

Mobilní rozhlas

logo Nejdecko

Zimní stadion Nejdek

Zimní stadion Nejdek